Menu ☰

Poznajcie 3 siostry: Pho 3 chi em


Bardzo dobra i solidna porcja bun bo nam bo za 40.000 vnd. Drugie po com bin dan najczęściej zamawiane danie.

Zielona ulica w Tay Ho. Wjeżdżając w nią jeszcze czujemy tętno miasta, po jednej stronie stukocze budowa, ze szkoły pokrzykują dzieciaki, na boisku słychać okrzyki i kopanie piłki, która czasem wylatuje z impetem zza muru spadając prosto przed nosem zaskoczonego kierowcy. Na przeciwko budki z kanapkami banh my, zaciągnięte plandeką stołóweczki pachnące grillowaną wieprzowiną, skwierczące smażonym ryżem i zachęcające stukotem noży i tasaków. Po drodze mechanik i postój taksówek. Im dalej “w las”, tym bardziej ulica Dang Thai Mai spokojnieje, zielenieje i wydaje się wręcz leniwieć. To się jednak zmienia w porze lunchu dzięki wyróżniającej się tu knajpce – Pho 3 Chi Em. Trzy siostry. Mówią trochę po angielsku. Zamiast zaciągać swój lokal plandeką, zrobiły go z ciepłego bambusa, wstawiły zielone rośliny, drewniane dzwoneczki i między 11 a 14 przyciągają tu tłumy. Menu jest krótkie – kilka rodzajów zupy pho, bun bo nam bo, xoi ga, owocowe smoothies i kawa. Jednak to co przyciąga tu tłumy to najpopularniejsze lunchowe danie Hanoi – com bin dan. Cały poranek podporządkowany jest przygotowywaniu wachlarza potraw – duszonych warzyw, różnej maści mięs, jajek, omletów, tofu, sajgonek, które parujące kuszą kolorami i zapachami. Podobno wszystkie produkty sa tu dobrej jakości, a za posiłek w miłej atmosferze przyjdzie nam zapłacić ok 10.000 vnd (ok. 2 zł) więcej niż w regularnych lokalach. Spotkacie tu głównie lokalnych ekspatów, ale i Wietnamczycy lubią się tu stołować.

 


Czekające na wygłodniałych klientów smakołyki.
Com + thit kho tau, dau phu sot ca chua, bo la lot, ca chua nhoi thit, ca tim nuong, rau muong xao toi i lac rang muoi. 40-50.000 vnd.


Pho bo niestety moim zdaniem tu kuleje. Ale na pho to jest cała masa innych miejscówek. Za to xoi ga, kleisty ryż z kurczakiem i grzybami posypany prażoną cebulką (35.000 vnd) – palce lizać!


Sua chua ca phe – kawa z jogurtem, takie proste, a takie pyszne.

3 Chi Em, 18 Dang Thai Mai, Tay Ho, Hanoi. Otwarte od rana do popołudnia, bufet com binh dan serwowany od 11 do ok 13-14.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *