Menu ☰

Maison De Tet – dobre miejsce do pracy w Hanoi

Kawiarnie to jest coś, czego nie zabraknie Wam nigdzie w Wietnamie. Cały kraj jest nimi usiany, ale w dużych miastach, szczególnie Sajgonie czy Hanoi ich rozmaitość i ilośc przechodzi już wszelkie wyobrażenie. Stara, klimatyczna stolica ma szczególny urok i wielu ekspatów doskonale go wykorzystuje otwierając piękne, dopieszczone lokale w kolonialnych willach. Wysokie sufity, wspaniałe, nadgryzione zębem czasu kafle na podłogach, sfatygowane drewno, balkony. Troche tu pachnie Wietnamem, trochę Francją, trochę swoiskim Krakowem. Czasem, tak jak w przypadku Maison de Tet Decor zdarza się doskonała lokalizacja, z przepięknym widokiem, który dopełnia leniwe popołudnie z kawą i laptopem na kolanach.


O ile uwielbiam to miejsce za doskonałą selekcję organicznej kawy, wspaniałe herbaty i duży wybór zdrowych soków i smacznych wegańskich ciast (są nawet opcje bez cukru!) to jakoś nie przekonała mnie lokalna kuchnia. Menu jest bardzo obszerne, a ja spróbowałam zaledwie kilku pozycji, ale zawsze czułam niedosyt. Albo było to zbyt skąpe Smoothie Bowl, albo niewyraźne Vegan Nourish Bowl o wyjątkowo doprawionej cenie – 195.000 vnd (8.5$) czy Big Breakfast (180.000 vnd), które w ogóle nie wydało się wielkie przy moim sobotnim apetycie. Może to po prosty zły traf, albo moje muchy w nosie, w każdym razie postanowiłam wpadać tutaj głównie na świeżo paloną kawę, tym bardziej, że serwują ją z sojowym mlekiem i duży plus należy się za brak konieczności dopłaty do tego luksusu.

Maison de Tet Decor jest też niebanalną galerią z cudowną selekcją tkanin, ceramiki i dodatków z północnych, zamieszkałych przez mniejszości etniczne, terenów Wietnamu. Na parterze piętrzą się sterty najpiekniejszych książek kucharskich, po które śmiało można sięgać, a gości witają wspaniałe rzeźby i płócienne worki z kawą.
Moje ulubione miejsce to balkon z wielkimi, bambusowymi fotelami – jeśli traficie tutaj poza letnim upałem spróbujcie upolować ten, wystawiony na słoneczną stronę jeziora zakamarek. Przepiękne popołudnie z wielką, pomarańczową kulą słońca chowającą się za taflą jeziora Tay Ho gwarantowane.

Maison de Tet Decor, 156 Tu Hoa Nghi Tam, Tay Ho, Hanoi.7am – 10pm.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *